ОЛЕКСАНДР ДУБОВИК

1931

Олександр Дубовик

Олександр Дубовик

Олександр Дубовик народився у 1931-у році у Києві, де й прожив усе життя. У 1948-1950-у роках навчався у Київській художній школі (професор Г. Титов), у 1951-1957-у роках – у Київському державному художньому інституті (професори Г. Титов, М. Хмелько, С. Григор’єв).

У 1959-1962-у Олександр Михайлович викладає у Київському художньо-прикладному училищі, а у 1962-1965-у навчається в аспірантурі в Академії мистецтв СРСР (професор С. Григор’єв).

З 1968-о року – член Спілки художників України; з 2009-о – почесний академік Академії мистецтв України. С 1984-о року відбулося кілька десятків персональних виставок Дубовика в Україні, Югославії, Німеччині, Франції, США, Ірані, Росії, Румунії.

Художник брав участь в оформленні каплиці Берр-лез-Альп у Франції (1996), створені вітражів Ново-Апостольскої церкви у Києві ( 1996) та кількох інших подібних проектах. Твори Дубовика зберігаються у багатьох музеях світу; його творчості присвячено кілька телевізійних фільмів.

Величезна творчість Олександра Дубовика вражає своєрідністю і багатогранністю формальних і кольорових рішень. Від творчості майстра віє не тільки сакральністю православного іконопису, але і квітковою веселковістю українських ланів, прикрашення одягу, внутрішнього устаткування хат, взагалі усією кольоровю палітрою, яку Казимир Малевич приписав Україні. Дубовик переплавляє цю образотворчу і кольорову спадщину в унікальний світ символів, в діалог з різними мистецькими культурами, в потаємну знакову систему.

Творчість Олександра Дубовика належить до абстракто-символічної течії, яка виробляє індивідуальний словник знаків, ієрогліфів, піктограм та ідеограм. Художник дарує кожному з нас світове цвітіння чарівного скарального церемоніалу.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »