САМУЇЛ КАПЛАН

1928–2021

Самуїл Каплан

Самуїл Каплан

Самуїл (Семен) Каплан відомий роботами різних жанрів – міськими пейзажами, портретами, жанровими творами; живописом та графікою. Художник єврейського походження народився в Баку, у 1937-у році його родина переїхала в Київ; з початком Другої світової війни евакуювалася до Оренбурга, після її закінчення знову опинилася в Києві. Під час війни Самуїл багато малював – зробив біля 1500 етюдів. З третьої спроби митець вступив до Київського художнього інституту, де в 1957-у році відбулася його перша виставка “Солдатські будні”. З того часу Каплан – постійний учасник обласних, республіканських, всесоюзних художніх виставок. У 1964-у році Самуїл Соломонович став членом Спілки художників СРСР.

Основна тема творчості Семена Каплана – людина та місто, часто у певному фантастичному вимірі. Роботам художника характерні ліризм, оптимізм, яскравість. Іноді на міських пейзажах він зображає сам себе.

З 1991-о року Каплан живе в Нью-Йорку; виставки проходили у різних містах США. Особливо відома серія його картин, присвячена терористичному акту 11 вересня 2001-о року. Художник – член Асоціації мистецтв Лос-Анджелеса.

“Я намагався бути нетривіальним, – розповідає Семен Каплан. – Картини ж свої тематично розділив би на три частини: місто з його будинками та вулицями, кохання, коти”.

Книги про Самуїла Каплана:

Книги з ілюстраціями Самуїла Каплана:

Статті про Самуїла Каплана:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »