В`ЯЧЕСЛАВ КЛОКОВ

1928–2007

В`ячеслав Клоков

Український скульптор. У 1947-1953 рр. нав­чався у Київському державному художньому ін­ституті у відомих скульпторів М. Гельмана, Л. Муравіна та О. Ковальова. Працював в галузі монументаль­ної та станкової пластики, є автором багатьох пам’ятників.

Рано пізнав успіх — з кінця 1950-х років Клоков брав участь у міжнародних виставках у Брюсселі, Відні, Парижі. Кращі твори митця — скульптури “Пе­ред стартом”, “Ланкова”, “Полудень”, “Біля струмка”, “Пісня матері”, “М. Островський»”та інші, — експонувалися на міжнародних виставках, зокрема на виставці творів українського мистецтва у Варшаві (1955), Міжнародній виставці творів молодих художників у Відні (1959), Всесвітній виставці в Брюсселі (1958), Міжнародній виставці творів молодих художників у Парижі (1963). У 1966 році його роботи були представлені в радянському павільйоні на Венеціанській бієнале, виставці радянського мистецтва у Лос-Анджелесі (1976), всеукраїнському трієнале скульптури в Києві (1999).

Роботи В. Клокова визнані класикою і гордістю української скульптури; зберігаються у Національному художньому музеї України.

Книги про В`ячеслава Клокова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »