ОЛЕКСАНДР КОШЕЛЬ

1952

Олександр Кошель

Графік, ілюстратор, педагог. Народився на Чернігівщині. Закінчив відділ монументально-декоративного оформлення при Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва. З 1973 року працював у бюро технічної естетики при головному архітекторі ніжинського заводу «Прогрес» виробничого об’єднання «Арсенал». Займався проблемами ергономіки, проектуванням малих архітектурних форм, виставкових та музейних експозицій. Створював колекції марок та конвертів. У 1979 році Кошель почав співпрацювати з видавництвами «Веселка», «Дніпро», «Радянська школа» та іншими. 

Є багаторазовим лауреатом конкурсів «Мистецтво книги», учасником виставок книжкової та прикладної графіки. З 1982-го кілька років поспіль ставав дипломантом виставки «Художник і книга». За тридцять років роботи Олександр Кошель проілюстрував понад 100 літературно-художніх видань.

Двадцять років працював викладачем Ніжинського училища культури та мистецтв ім. М. Заньковецької (зараз КЗ «Ніжинський фаховий коледж культури і мистецтв імені Марії Заньковецької» Чернігівської обласної ради). 

Займався створенням проектів іконостасів, писав ікони. Перший іконостас роботи Кошеля було виготовлено та встановлено у Ніжинському храмі Всіх Святих. Друга робота знаходиться в одному з храмів Конотопа Сумської області. Третій іконостас прикрасив церкву Михаїла і Федора у Чернігові.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »