ВІЛЬГЕЛЬМ КОТАРБІНСЬКИЙ

1848–1921

Вільгельм Котарбінський

Вільгельм Котарбінський

Київський художник польського походження, якого завжди цікавили явища на межі дійсного і фантазійного, що ніби народжуються уві сні, матеріалізуючись із місячного світла чи туману. Туман, котрий перетворюється в поетичний образ або страхітливе видовище, – одна з улюблених тем живописця.

Величезний спадок майстра існує в просторі декількох художніх тенденцій та напрямів: академізму, символізму, модерну.

Вільгельм Олександрович навчався у Варшавському класі рисунка та в римській Академії мистецтв святого Луки. З 1880-х років і до смерті живе в Києві. У 1887-у році Котарбінського разом з іншими уславленими художниками – М. Нестеровим, В. Васнєцовим, братами Свєдомськими, М. Врубелем – запросили для участі у розписах Володимирського собору. Ці роботи, попри різні оцінки сучасників, висунули ім`я Котарбінського у ряд найвідоміших художників того часу. Вільгельм Котарбінський і Павло Свєдомський написали 18 картин і 84 окремі фігури. Картини “Тайна вечеря”, “Вхід до Єрусалима”, “Розп’яття” і “Суд Пілата” написані Котарбінським у співпраці, а “Преображення Господнє”, “Четвертий”, “П’ятий” та “Шостий” дні творіння, а також портрети відомих діячів церкви різних часів – ним особисто.

Різнобічний талант митця знайшов своє втілення не лише в оздобленні Володимирського собору. “Універсалізм” Котарбінського, якому, за словами сучасників, був притаманний “дух красивості”, проявився також в історичному, пейзажному, портретному, релігійному жанрах, декоративних панно, виконаних для будинків заможних киян. Зокрема, митець розписав палаци, де зараз знаходяться музеї Національний імені Т. Г. Шевченка (бульвар Т. Шевченка, 12) та імені Богдана і Варвари Ханенків (вулиця Терещенківська, 15-17).

Також Вільгельм Олександрович відомий як майстерний графік.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »