ІВАН КРИСЛАЧ

1929-2017

Іван Крислач

Іван Крислач

Іван Михайлович вчився малярської майстерності в Українському поліграфічному інституті ім. І.Федорова; одним з його педагогів була Олена Кульчицька. У львівське графічне мистецтво увійшов на початку 1950-х років. То був період, коли молода зміна переймала мистецьку естафету від “старої гвардії” – Миколи Бутовича, Павла Ковжуна, Стефанії Гебус-Баранецької, Леопольда Левицького, Олекси Шатківського.

Іван Крислач переважно працював в галузі графіки; впродовж свого творчого шляху створив понад трьохсот екслібрисів. Перші екслібриси художник виконував на грубому лінолеумі, а згодом перейшов на пластик, і тут домігся майстерності, тонкості та делікатності графічного штриха, його грайливості, мелодійності та цілісності. Ряд екслібрисів Крислача наближаються до узагальнених станкових графічних композицій із своїми тематично-змістовними основами, ідейним спрямуванням, з сюжетно-оповідальними настроєвими нюансами. У творчо-композиційному відношенні майже всі екслібриси художника побудовані на необрамленій площині.

Іван Михайлович працював і в галузі монументального живопису. Основні твори: “Козацькі могили” (1973), “Село моє рідне” (1975), “Стрілецькі могили” (1990), “Довбуш” (1990), “Одвічний змах” (1998).

Створив Крислач і чудові ілюстрації до творів українських письменників, з-поміж яких – зображення пригод лісових грибів для книжки “Мандрівники”.

Книги про Івана Крислача:

Книги з ілюстраціями Івана Крислача:

Статті про Івана Крислача:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »