ОСИП КРИВОГЛАЗ

1918–2012

Осип Кривоглаз

Осип Кривоглаз

Осип Борисович Кривоглаз народився 2 липня 1918 року в родині лікаря. У 1937 році він вступив до Київського художнього інституту на архітектурний факультет. З 4 курсу продовжив навчання в Московському архітектурному інституті. Проекти Кривоглаза знайшли втілення у Києві, Трускавці, Криму та інших містах колишнього СРСР.

Захоплення живописом прийшло після сорока і тоді для нього відкрився новий світ, пізнавати який було вищою насолодою. Нове захоплення давало свої плоди, – на трьох персональних виставках (1982, 1987, 1990) було представлено понад 200 робіт Кривоглаза, які заслужили похвалу і схвалення колег і професійних художників. На одній з виставок Тетяна Яблонська писала: “Вітаю Вас з дуже цікавою, талановитою, активної виставкою. Отримала велике задоволення”.

Тільки на третій виставці автор представив роботи, які переслідували пошуки нового. Він почав віддавати перевагу авангарду – осмисленому, асоціативному, але при цьому усім зрозумілому, і, здається, що в цей період він реалізує найрізноманітніші задуми, ніби перевіряючи свої можливості.

Роботи, виконані без ризику і творчої імпровізації, не задовольняють художника, – він зрозумів, що, виявляючи речову якість предмета, його обсяг і фактуру, мимоволі приглушує його колірне звучання. Так з’явилися його площинні композиції.

Для творчості Осипа Кривоглаза характерні пошуки гармонії, небагатослівність і відкритість. Його роботи здаються виконаними без зусиль, вони реальні і у той же час є символічними. Декоративність, розкута манера письма і вміння узагальнювати
– головні якості його площинних композицій, що в підсумку виразилося у формуванні стилю митця.

З 1960-х років Кривоглаз мав 15 персональних виставок, у 1994–2011-у було видано 8 каталогів авторських робіт, а у 2003 році альбом “Вибране”.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »