МИРОН ЛЕВИЦЬКИЙ

1913–1993

Мирон Левицький

Мирон Левицький

Мирон Миколайович народився у Львові і з 1931-о до 1933-о років навчався у Мистецькій школі Олекси Новаківського. У 1933-1934-у роках вивчав графіку в Академії Мистецтв у Кракові. Кар`єру почав з посади ілюстратора у львівському видавництві “Батьківщина”, згодом – працював редактором і видавцем місячника “Ми і світ”, художником Археологічного відділу Академії наук та Історичного музею у Львові, викладав у Мистецько-промисловій школі у Львові.

У 1949-у році з табору біженців в Австрії емігрував до Канади, де продовжив редакторсько-видавничу діяльність. Працював редактором гумористичного часопису “Комар” та художнім редактором у видавництві Івана Тиктора. У Торонто Мирон Левицький став мистецьким керівником кіностудії “Орбіт”, метою якої було зафіксувати й зберегти на кіноплівці документальні матеріали про українські поселення у різноманітних  куточках світу. Завдяки цій роботі  багато подорожував, що знайшло відображення у творчості художника: малював міста Західної Європи (Париж, Барселона, Единбург), мальовничі краєвиди Канади та Америки, екзотичні пейзажі Австралії, Індії, убогі поселення Мексики.

У 1958-у році у галереї Ror Valmar у Парижі відбулася перша персональна виставка Левицького; інші його виставки пройшли у Торонто, Ватерлоо, Нью-Йорку, Детройті, Оттаві, Едмонтоні, Чикаго, а також у Львові (1991) та Києві (1992).

Усі томи “Літопису УПА”, видані до 1993-о року, випускалися з обкладинками, намальованими Мироном Левицьким. Також митець створив велику кількість екслібрисів, оформив та проілюстрував понад 300 книжок і часописів.

Левицький розписав десять українських церков Північної Америки та Австралії, зокрема він — автор усіх фресок української католицької церкви св. Андрія в Лідкомбі – передмісті Сіднея.За його дизайном ікони виконані з кольорового скла, оправленого у скловолокно. Мироном Миколайовичем також розписана, оздоблена іконами та фресками церква св. Володимира в Канберрі, збудована в ознаменування тисячоліття Хрещення Руси і названа іменем хрестителя Руси київського князя Володимира.

Книги про Мирона Левицького:

Книги з ілюстраціями Мирона Левицького:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »