ЛЮБОСЛАВ ГУЦАЛЮК

1923–2003

Любослав Гуцалюк

Любослав Гуцалюк

Народився 2 квітня 1923 року у Львові. Малярства вчився у Едварда Козака у Ніимеччині у 1946—1949 роках. Після приїзду до США студіював в Cooper Union Art School в Нью-Йорку, яку закінчив з першою нагородою за малярство у 1954 році. Тоді ж відбулася перша персональна виставка митця.

Жив у Нью-Йорку, з майже щорічними виїздами до Франції, де в Парижі мав своє власне ательє. Народжений в Україні, Гуцалюк ділив своє життя між Нью-Йорком і Парижем, і можна було би запитатися, хто цей художник – українець, американець чи француз? Він у першу чергу людина в найбільш універсальному значенні цього слова.

“У моїх творах нема прихованого змісту; я не зацікавлений тим, щоб уживати свої картини як засоби суспільної реформи, – казав Гуцалюк. – Я люблю малювати, і моєю єдиною метою є принести людям щастя і приємність. Я бачив стільки погані і досвідчив стільки страхіття, що цього вистачить мені на ціле життя. Все таки я оптиміст, я хочу сказати олюдям, що в світі ще інсує краса і що людина має можливість творити, і теж нищити”.

Олії та акварелі Гуцалюка, яких він створив понад дві тисячі, – це прекрасний вислів філософії митця. В них домінують ясні, дзвінкі кольори: помаранчеві, червоні, жовті – кольори щастя – стемперовані ясними й холодними природними зеленими й синіми кольорами. В картинах Гуцалюка сонце завжди світить – це звичайно весна або літо. Художника захоплює колір та гра світла й повітря в його сюжетах.

Любослав Гуцалюк оформив багато збірок творів поетів Нью-Йоркської групи та інших книжкових видань. Обраний почесним членом Академії “Кампанелла” в Римі, яка нагородила його в 1970 році срібною медаллю за визначні досягнення в малярстві.

У 1990 році пережив інсульт. У 1999 році в Українському Інституті Америки відбулася остання прижиттєва персональна виставка Гуцалюка. В останні роки життя через недугу та пережиту родинну драму (несподівана втрата дружини Ренати та сина Яреми) художник вже не малював.

Книги про Любослава Гуцалюка:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »