ВЛАДА РАЛКО

1969

Влада Ралко

Влада Ралко

Київська художниця. Навчалася у художній школі та на живописному відділенні Національної академії мистецтва та архітектури, яку закінчила у 1994-у році. Працює в традиційних видах мистецтва – живописі, малюванні.

Більшість робіт Влади Ралко – про людське тіло, про те, що відбувається з ним і в ньому, про те, що може відбутися і що не помітно звичайному погляду, що ховається не тільки під одягом та шкірою, але й під звичайними точками зору, стереотипами, стандартами. “Мене завжди привертали відмінності між внутрішнім і зовнішнім, – каже художниця, – подвійність та оманливість того, що бачимо. Я починаю роботу над зображенням з банальної форми або жесту, потім руйную їх там, де логічність стає навмисною, блукаю під уламками і реконструюю форму заново”.

Успіх прийшов до Влади Ралко у 2002-у році, після виставки “Китайський еротичний щоденник”, яка проходила у київській і московській галереї Марата Гельмана. До цього її роботи експонувалися на виставках у Києві, Берліні, Бургенленді, Празі, Нью-Йорку; були відзначені Премією Всеукраїнської трієнале живопису (2000). Але саме виставки “Китайського еротичного щоденника” викликали найбільшу цікавість глядачів. Тут були продемонстровані малюнки кульковою ручкою, аквареллю та гуашшю на невеличких (30х21) аркушах паперу. Це були авторські враження від Китаю, куди Влади їздила до чоловіка, художника Володимира Буднікова, запрошенного тоді викладати живопис у Хучжоу. Форма “щоденника в картинках” привернула увагу своєю інтимністю, програмною камерністю. Цією серією Влада одразу точно та надовго окреслила головну тему і особливості свого мистецтва, ті риси та якості, які будуть присутні у всіх наступних її творах. Перш за все – це автобіографічність; головний персонаж робіт – сама художниця. “Життя лякає, і я ховаюся в роботу”, – каже вона.

Серед інших серій робіт Влади Ралко – “Шкільна цигейка” (2004-2007), “Must have” (2007), “Зависть к реальности” (2006-2008) тощо.

Твори Ралко експонуються багато і часто, практично на усіх великих виставках сучасного мистецтва у Києві, а також в інших містах. Художниця любить брати участь у творчих групах та пленерах, завдяки яким її картини знаходять нові мотиви.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »