ВОЛОДИМИР БУДНІКОВ

1947

Володимир Будніков

Володимир Будніков

Живописець, професор Національної академії мистецтв. Чоловік Влади Ралко.

Народився в 1947 році в Києві. У 1965 році закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка. Протягом 1965-1971 років навчався в Київському державному художньому інституті у майстерні академіка Тетяни Яблонської.
Творчість Володимира Буднікова активно почала формуватися у другій половині 1960-х років. Будніков – перш за все майстер пейзажів, натюрмортів. Він не любить “соціальщини”. Натомість надає перевагу витонченому, високодуховному, неповторному світу творів.

Володимир Будніков – абстрактний художник. У його творах бачимо як органічно поєдналися живопис колірного поля із точними мазками, які ніби натхненні японською каліграфією. Тут присутні чіткі межі, ритм і контрастність простих форм, монументальність. Усі роботи об’єднує властивий автору стриманий колорит.

“У своєму відчутті кольору Будніков дотримується аскези. До благородного чорно-білого плетива цілого він додає один-два акценту кольору. Межа між живописом і графікою не є непроникною, він грає з “медіаспеціфічністю” і того, і іншого, змішуючи методи “, – влучно зазначає куратор і мистецтвознавець Вікторія Бурлака.

Будніков є затятим дослідником площини мальовничої метафізики, автором композицій особливої ​​якості; є засновником необарокової течії у нефігуративному живописі. Картини Володимира Буднікова знаходяться у музеях Києва, Дніпропетровська, Запоріжжя, Чернігова, Бердянська, Сум, а також у публічних і приватних колекціях Австрії, Німеччини, США, Японії, Франції, країн Балканського півострова.

Книги про Володимира Буднікова:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »