НІНА САЄНКО

1944

Ніна Саєнко

Мисткиня, килимарка, мистецтвознавиця. Членкиня Національної спілки художників України (1989), Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1993), Європейської текстильної асоціації ETN (1995), Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги (2003), Кавалер Ордена княгині Ольги ІІІ (2005) і ІІ (2015) ступеня, лауреат міжнародної Літературної премії української діаспори США (2009), Заслужений діяч мистецтв України (1998), президент Міжнародного благодійного «Фонду Олександра Саєнка» (2006).

Народилась 24 січня у місті Борзна Чернігівської області, у родині художника Олександра Саєнка. Вступила у 1965 році у Київський університет на біологічний факультет з одночасним відвідуванням факультету журналістики, який закінчила у 1970-му.

Коло творчих спілкувань Олександра Саєнка захопило і Ніну. Упродовж 1970–1975 років вона навчалась художньої майстерності не тільки на прикладах татових робіт, а й керувалась настановами його колег і друзів, серед яких були Микола Стороженко, Іван-Валентин Задорожний, Надія Бабенко та інші. 

З 1977 року Ніна Саєнко бере участь в оформленні культурних центрів, шкіл, дитячих закладів та громадських споруд, поєднуючи стилістику сучасного дизайну з народними традиціями. У 1983—1990-му роках працювала заступником директора з наукової та виставкової діяльності Дирекції виставок Спілки художників України: взяла участь в організації понад 400 всеукраїнських, обласних, групових, персональних виставок; виданні проспектів, каталогів, буклетів та запрошень. Брала участь у формуванні музейних колекцій Національного музею українського народного декоративного мистецтва, Хмельницького та Чернігівського художніх музеїв, Художньо-меморіального музею-садиби О. Саєнка. Авторка килимів, гобеленів, мозаїк соломкою. У творчості орієнтується на народні традиції, художню спадщину батька, збагачує їх тематично. Для творів Ніни Олександрівни характерні чітка композиція, ритмізована орнаментика, розмаїття кольорових гам. Учасниця українських та міжнародних мистецьких виставок (Австралія, Канада, США, Франція, Німеччина, Бельгія, Греція, Китай, Польща). Твори зберігаються в музейних колекціях України, національних і зарубіжних приватних зібраннях.

Книги про Ніну Саєнко:

Книги Ніни Саєнко:

 

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »