МИКОЛА СТОРОЖЕНКО

1928–2015

Микола Стороженко

Микола Стороженко

Микола Стороженко навчався у Київському художньому інституті на живописному факультеті у С. Григор`єва, М. Шаронова, Т. Яблонської. Працює в галузі станкового та монументально-декоративного живопису, книжкової графіки; учасник більше сотні виставко в Україні та за кордоном.

Він був одним з перших серед тих, хто втілював у художніх творах образи довгий час замовчуваних діячів науки і культури — Максима Березовського, Петра Могили, Феофана Прокоповича, Григорія Сковороди та інших. Також Микола Стороженко – автор близько шістдесяти літературних творів, рецензій, надрукованих у книгах, каталогах, альманахах.

З 1973-о року працює педагогом  у Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури.

“Митець є скрізь, – вважає Микола Андрійович. – У селах, коли потрібно було зробити човна, то знаходились майстри, що вправно робили човна-довбанку, якого дуже важко на воді тримати, і дивовижно – як вони робили розрахунки! А якщо ткали – що це були за витвори! Звідки такі ритми орнаментальні, це просто диво. Хату робити, церкву робити – все це краса, це мистецтво. Обов`язково знаходилась людина, яка це робила; художник – це майстер. За Гофманом, якщо ти не майстер, то ти й не художник”.

Книги про Миколу Стороженка:

Книги з ілюстраціями Миколи Стороженка:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »