ВОЛОДИМИР СИНИЦЬКИЙ

1896–1986

Український пейзажист. Володимир Михайлович Синицький народився 25 серпня 1896 року в родині священика, в українському селі Курісове-Покровське, що на той час входило до складу Одеського повіту Херсонської губернії Російської імперії.

У період 1910—1921 років Синицький навчався в Одеському реальному, а потім в Одеському художньому училищі. Його вчителями були живописці Геннадій Ладиженський та Данило Крайнєв, скульптор Мормоне. В старших класах навчався у Киріака Костанді, а також відвідував Одеські вільні художні майстерні.

У 1925 році виставив десять творів на виставці товариства ім. К. К. Костанді. У 1926—1928 роках навчався в Одеському художньому інституті (майстерні Т. Я. Дворникова та П. Г. Волокидіна). У 1927 році Синицький взяв участь у ювілейній Всеукраїнський виставці в Києві, і саме з цього часу він — постійний учасник обласних, республіканських і низки всесоюзних виставок. У 1928 році студентом ІІІ курсу був змушений залишити інститут через скрутний матеріальний стан, почав працювати в художньо-виробничих майстернях.

У 1934 році Володимира Синицького прийняли до лав Спілки художників СРСР. Перша персональна виставка художника відбулась у 1959 році, друга — в 1976-у, третя — у 1986-у.

Володимир Синицький був одружений з Оленою Кіріаківною Синицькою-Костанді, донькою художника Костанді. Творив переважно у жанрі пейзажу. Найчастіше Синицький писав краєвиди рідної Одеси.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »