МИРОН ЯЦІВ

1929–1996

Мирон Яців

Мирон Яців

Графік, педагог, доцент Львівської академії мистецтв. Мирон Ількович Яців народився 12 липня 1929 року у сім’ї священника Іллі Яціва, який служив на парохіїї села Голешів Журавнівського деканату (зараз Жидачівський район Львівська область). Навчався у Ходорівській школі. У 1963 році з родиною переїхав до Львова. У 1960 році закінчує Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва, де його викладачами з фаху були М. Курилич і Роман Сельський. З 1962 року і до кінця життя працював викладачем “Основ композиції” на кафедрі проектування інтер’єрів ЛДІПДМ.

З 1962 року бере участь у виставках. Активно працював у станковій і книжковій графіці. Батько мистецтвознавця Романа Яціва.

Сміливе звертання Мирона Яціва до досвіду українського мистецького модернізму поставило його поза контекстом офіційного виставкового процесу. З початком відновлення державності України відбулася його перша персональна виставка. Мирон Яців оформив понад 50 книг, створив проекти військової атрибутики та одностроїв для сучасного війська, брав участь у розробці проектів грошових знаків України, працював у жанрі екслібрису, виховав цілу плеяду сучасних художників.

Вважати чи не вважати творчий спадок Мирона Яціва завершеним циклом його мистецької мрії – не основне в розумінні його художницької долі. Повноті здійсненню професійних бажань перешкоджало немало чинників, незалежних від нього самого. Та й піднесення останніх років не були сповна відлучені від його чистої журби. Індивідуальний мистецький акт резонансував від суспільно-політичної кон`юнктури. комфорту не було, та й не могло бути. Ностальгійні настрої зберігали свожє місце в структурі радості Мирона Яціва. Уся ця складна палітра й замкнула його мистецьку траєкторію, залишивши для мимовільних спостерігачів ще одну поетичну загадку.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »