АМБРОЗ ЖУКОВСЬКИЙ

1937

Амброз Жуковський

Графік, ілюстратор. Народився у Києві. Закінчив Київський художній інститут у 1963 році; викладачами були В. Касіян, І. Плещинський, Г. Якутович. Дипломна робота –
художнє оформлення поеми В. Маяковського «Добре», виконана в техніці літографії. Вона отримала високу оцінку художньої критики (Л. Владич«Перші твори молодих» (1959—1965), в книзі Мовою графіки. Працював на Київській кіностудії науково-популярних фільмів (1963—65), зокрема був художником-постановником мультфільму «Казка про царевича і трьох лікарів» (1965). Працював художником журналів «Всесвіт» (від 1958 року), «Малятко», «Барвінок», «Піонерія», «Дніпро», «Україна»; видавництв «Веселка» (від 1960 року), «Молодь», «Музична Україна», «Дніпро», «Радянська школа». 

Учасник всеукраїнських та зарубіжних мистецьких виставок від 1966 року. Для творчості Амброза Жуковського характерні пластика руху, виразність жесту та міміки, досконале композиційне вирішення простору книги. Реалістичне мислення дозволяє художнику у будь-якому жанрі (від гротеску до драми) досягати найбільшої виразності теми літературного твору. Останньою великою роботою Жуковського були ілюстрації до «Тараса Бульби» М. Гоголя, які він робив на замовлення приватного видавництва. На жаль, ця робота залишилась незавершеною.

Книги з ілюстраціями Амброза Жуковського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »