ЮРІЙ ЗМОРОВИЧ

1946—2021

Юрій Зморович

Український художник, скульптор, перформер, поет, музикант-мультиінструменталіст, режисер. Виступає під творчими псевдонімами Zmorro (Зморро) і Мінімаліссімус.

Закінчив Київський державний художній інститут (архітектурний та мистецтвознавчий факультети; диплом за фахом — історія і теорія мистецтва) і Ленінградський державний інститут театру, музики і кінематографії (відділення режисури кіно і театру). У цей період зустрів багатьох цікавих людей, друзів і співбесідників, з якими неодноразово перетинався на своєму життєвому шляху, зокрема відомого українського художника і філософа Федора Тетянича.

Працював лаборантом і техніком в Інституті фізики АН УРСР (1962—1964), завсектором народної архітектури (1969—1972) в Музеї народної архітектури та побуту України, редактором, сценаристом і режисером на студіях Київнаукфільм (1972—1989), Центрнаучфільм (Москва) (1988—1990), творче об’єднання “Екран” (Центральне телебачення, Москва) (1992), РЕН-ТВ-Москва (1994).

Автор нефігуративних композицій, виконаних у змішаній техніці. Створює скульптурні композиції зі старого заліза та інших некондиційних матеріалів; ці роботи виставлялися у Києві, Нью-Йорку, Гельсінкі, Стамбулі, в декількох московських галереях (“Агасфер”, “Арбатр”, Звірівському центрі сучасного мистецтва, а також у Посольстві США).

З середини 1980-х років виступав у київських художніх майстернях і галереях як акціоніст, називаючи свої виступи “глосолаліями” — синтезом містеріального вакхічного дійства (танець, атональна та поліфонічна гра на музичних інструментах та інших предметах). У 1991—1996 рр. керував авторським театром-студією “ААА”. Режисер і виконавець моновистав “М. В. Гоголь. Заповіт” (2010) і “Мінімаліссімус” (2011).

Книги про Юрія Зморовича:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »