Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

Альфонс Доде. Останній урок

Київ, Державне видавництво дитячої літератури УРСР, 1960. 19 сторінок.

Київ, Державне видавництво дитячої літератури УРСР, 1960. 19 сторінок.

Оповідання “Останній урок” написав відо­мий французький письменник-патріот Альфонс Доде. Він народився у 1840 і помер у 1897 році. Письменник написав багато творів про життя простих людей Франції. В оповіданні “Останній урок” ви прочитаєте про те, як у 1871 році, під час війни між Францією і Німеччиною, яку в підручниках історії звуть франко-прусською війною, німці захопили про­мислові райони Франції — Ельзас і Лотарингію. Дітям і дорослим жителям Ельзасу заборонялося вивчати свою рідну французьку мову — адже пруссаки примушували викладати в школах лише чужою ельзасцям німецькою мовою.
З оповідання ви довідаєтесь, як старий вчи­тель мсьє Амель визнав за краще піти з школи, де він працював усе своє життя, аніж скоритися загарбникам і виконати їх наказ. Вчителя не залякало те, що вулицями міста марширують сол­дати окупантів, — під час останнього уроку він написав на дошці великими літерами: “Хай живе Франція!” і цим закликав французів до боротьби за свою незалежність.

Завантажити PDF (14,9 МБ)

Дивись також:

Самуїл Каплан

Книги

Всі книги
'
Share This