Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ВІТАЛІЙ ГУБЕНКО

1933

Віталій Губенко

Віталій Губенко

Мистецький світ Віталія Платоновича має свої витоки з Полтавщини, де й народився на хуторі Вовковому, непо­далік Миргорода 17 червня 1933 року. Закінчив художнє відділення Миргородського керамічного технікуму, згодом _ графічний факультет Київського державного художнього інституту (зараз – Академія образотворчих мистецтв та архітектури), майстерню станкової графіки. Неоціненний вплив на становлення майстра мав художник-педагог Микола Миколайович Писанко – всесвітньо відомий теоретик малярства.

Губенко – член Національної спілки художників України (1978). Роботи Віталія Платоновича зберігаються в Національному художньому музеї України, в Музеї книги і друкарства України, в музеях Львова, Полтави, Миргорода, Переяслав-Хмельницького, в українському музеї Нью-Йорка та приватних колекціях.

Ось як відгукуються про нього колеги по мистецькому цеху:

Народний художник, член – кореспондент АМУ Василь Перевальський: “Віталій Губенко – передусім унікальний художник-казкар. У кожному новому творі він дивує нас індивідуальним проникненням у світ казки, майстерним втіленням магії народної образності, гармонійністю коло­риту при граничній ощадливості художніх засобів. Це робить його естампи цікавими як для дітей, так і для витон­чених шанувальників мистецтва. Поява на початку 1970-х років його казок-ілюстрацій стала помітним явищем в українській графіці. На сьогодні його потенційні мож­ливості ще далеко не вичерпані, а заслуги перед національною культурою, на жаль, не поціновані”.

Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, народний художник України, академік Микола Стороженко: “Віталій Губенко, без сумніву, визначний майстер. Форма і пластика його графічного аркуша вміло окультурені досконалим володінням матеріалом, а засоби образотворчого мистецтва дивовтілюють його художній образ. Творчість для дітей потребує, крім майстерності, ще й витонченого духовного світу автора. Цими якостями наділений Губенко”.

Лауреат державної премії ім. Т. Шевченка, народний художник України, академік Георгій Якутович: “Багато художників вдавалися до ілюстрування казки, але мало кому дано справжнє таємниче і на диво просте в своій чарівно-наївній основі відчуття світу казки. Такий рідкісний талант має Губенко. Своєрідне бачення цільної та узагаль­неної форми, яскраво насичений і разом з тим вишукано- гармонійний колорит, велична простота, поєднана з м’яким гумором, свідчать про високу майстерність художника, який вільно виражає своє глибинне та підсвідоме сприймання світу”.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
'
Share This