Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

СЕРГІЙ БЕСЄДІН

1901–1996

Сергій Бесєдін

Сергій Бесєдін

Автор великої кількості портретів українських та російських художників і письменників, зокрема Тараса Шевченка, Миколи Самокиша, Анатолія Петрицького, Петра Панча, Олександра Пушкіна, Максима Горького.

Однією з кращих портретних робіт Сергія Фотійовича є “Портрет академіка М.С.Самокиша” (1939). Створити образ свого вчителя митець мріяв з перших днів їх спільної роботи в інституті. Він довгий час вивчав свою модель з олівцем в руках у домашній обстановці, на різних зборах і засіданнях. Внаслідок цих спостережень у нього з`явилося чимало начерків та зарисовок до майбутнього портрета. Перед початком сеансів Самокиш попередив, що спеціально позувати він не може, а працюватиме як завжди; в цей час і можна буде його писати. Така умова до деякої міри наперед визначила композиційне вирішення твору.

Ще на початку творчого шляху Бесєдіна хвилювали теми з життя Шевченка. Так, 1931-о року, відвідавши могилу великого Кобзаря в Каневі, він створив композиції “Вид на могилу Шевченка” і “Вартовий на могилі Шевченка”. В тому ж році художник виконав у конструктивному плані картину “Шевченко на засланні”. У 1938-у році Сергій Бесєдін виступив з кольоровими автолітографіями “Т.Г.Шевченко в казематі” і “Т.Г.Шевченко малює портрет Айри Олдріджа”. У 1949-у році художник створив малюнок “Т.Г.Шевченко у Чернишевських”, а у 1961-у році виконав у автолітографії портрет геніального українського пророка.

Українські художники

Всі художники
'
Share This