АНАТОЛІЙ ПЕТРИЦЬКИЙ

1895–1964

Анатолій Петрицький

Анатолій Петрицький

Майстер вибухового темпераменту, ядучої іронії і невтомного експериментування. Будучи оригінальним художником театру, виконав вражаючі за образністю і безпомилковим відчуттям епохи театральні строї і декорації у конструктивістській манері для театрів Києва, Харкова, Москви. У 1930-у році брав участь у Венеційській бієнале з картиною “Інваліди” (“Мати”), створеною 1924-о року.

Петрицький ще зі шкільної лави почав свою художню діяльність одночасно і як художник-живописець, і як художник театру. Цими двома річищами проходило і далі його життя в мистецтві. Він залишився до кінця днів своїх вірними цим двом покликанням: кожне з них, як дві душі Фауста, намагалося перетягнути його цілком на свій бік.

Анатолій Галактіонович випереджав свій час, генерував нові мистецькі концепції, прокладав нові шляхи художнього розвитку. Творчо засвоївши кращі здобутки світового і вітчизняного мистецтва, він писав картини, що фокусують драматизм людського життя, створював яскраві художні панно, в барвистих ритмах яких звучить перегук з українським фольклором, зі стихією народної творчості.

Петрицький був художником, який прекрасно володів гострим і точним рисунком у виявленні характеру форми речей і явищ. Всі його твори побудовані на зарисовках з життя, доконче необхідних митцеві. Він виявляв невичерпну фантазію, творчу вигадку, плідно шукав нове, небачене В основі художнього образу, навіть фантастичного, лежать у цього українського художника живі спостереження самого об`єкта, з якого він виділяє характерні для нього риси, створюючи досі не бачену, нову реальність мистецтва.

“Я темпераментно відчуваю життя, – казав Анатолій Галактіонович. – Люблю людей з характерними обличчями й фігурами, люблю залізо, камінь, скло та матеріали, серед яких живу, відчуваю динаміку життя”.

Книги про Анатолія Петрицького:

Статті про Анатолія Петрицького:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »