ІВАН АНДРЕЙКАНІЧ

1936

Іван Андрейканіч

Іван Андрейканіч

Народився 6 липня 1936 року в селі Руські-Комаровці на Закарпатті (Чехословаччина).

1950-1955 – навчався в Ужгородському уилищі прикладного мистецтва по спецаальності “художня обробка деревини”. Викладачі по фаху: Й. Бокшай, А. Ерделі, Ф. Манайло, Е. Контратович, В. Свида, І. Гарапко, А. Макаї, А. Петі.
1958-1964 – навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва за спеціальністю “Монументально-декоративна скульптура” – у класі професора І. В. Севери.
1964 – викладач скульптури Косівського училища прикладного мистецтва.
2000 – старший викладач скульптури Косівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва.
2006 – старший викладач скульптури Львівської національної академії мистецтв.
2007 – доцент кафедри образотворчого мистецтва ЛНАМ.

Авторству Івана Андрейканіча належать шість великих монументальних пам`ятників та архітектурно-скульптурних меморіальних ансамблів на Косівщині, які увіковічнюють пам`ять воїнів, полеглих на фронтах Другої світової війни. Один із найбільших таких меморіальних ансамблів, для якого Іван Васильович виконав скульптурну композицію “Скорбота матері”, встановлено на Братській могилі у Косові.

Твори майстра виконані в традиціях академічної реалістичної школи, їх пластична мова доступна і зрозуміла для всіх. У цьому їх людяна правдивість і естетична привабливість. Улюбленим жанром мистецької творчості Івана Васильовича є скульптурний портрет. Основним матеріалом, який використовує митець у створенні монументальних скульптурних творів, – це камінь, бронза, мідь.

На окреме відзначення заслуговує творча діяльність Андрейканіча у виготовленні меморіальних плит, присвячених пам`яті видатних українських громадських діячів науки, культури, мистецтва. Так, він виконав меморіальну дошку з портретом Василя Касіяна, що знаходиться на фасаді Косівського коледжу прикладного і декоративного мистецтва. Інший варіант меморіальної дошки, присвяченої Касіяну, скульптор виконав для Снятина – батьківщини художника, а третій варіант – для інтер`єру коледжу.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »