АНАТОЛІЙ БАЗИЛЕВИЧ

1926–2005

Анатолій Базилевич

Анатолій Базилевич

Анатолій Дмитрович створив численні цикли малюнків, у яких глибоко, з тонким розумінням стилю письменника інтерпретував образи класичної та української літератури. В його доробку – ілюстрації до творів Івана Котляревського, Григорія Квітки-Основ`яненка, Тараса Шевченка, Миколи Гоголя, Марка Вовчка, Ярослава Гашека, Михайла Шолохова та інших. Він залюбки ілюструє книги для дітей, розкриваючи перед ними чарівний і барвистий світ казок Олександра Пушкіна, Ганса Крістіяна Андерсена, Шарля Перро, братів Грімм, Івана Франка, пройнятих теплим гумором “Співомовок” Степана Руданського, українських народних казок і казок народів світу.

Визначальна риса самобутньої мистецької особистості Базилевича – природне почуття гумору. Саме в цьому один з виявів органічної близькості художника до фольклору, який живить мистецтво Базилевича не лише образами, а й художніми прийомами втілення. Як і в фольклорі, в творчості художника гумор переплітається з сатирою, іронією, шаржем, і сміх стає в нього гострою викривальною зброєю. Та художникові не чужі й ліричні та епічні теми.

Рисунок Анатолія Дмитровича – легкий, невимушений, гнучкий, точний. Реалістичними засобами художник майстерно, з якоюсь особливою виразністю передає людську постать у найскладніших положеннях і ракурсах, а обличчя виписує в найтонших проявах міміки. Саме гостротою малюнка домагається Базилевич тієї психологічної виразності образів, яка й приваблює в його ілюстраціях.

Книги про Анатолія Базилевича:

Книги з ілюстраціями Анатолія Базилевича:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »