Тимофій Бойчук. Упорядник Ярослав Кравченко

Львів-Київ-Тернопіль, Майстер книг, 2017. 60 сторінок.

Перевидання пражського “Видавництва української молоді” 1929 року, перше і єдине, присвячене творчості українського художника-бойчукіста Тимка Бойчука (1896-1922), брата творця “українського монументалізму” Михайла Бойчука (1882-1937). Автор невеличкого видання мистецтвознавчого дослідження, що разом з ілюстраціями містить п’ятнадцять сторінок, – український мистецтвознавець Дмитро Антонович (1877-1945), що особисто знав родину братів Бойчуків, вихідців з галицької Теребовлянщини, бачив Тимкові твори, що пропали після арешту Михайла Бойчука та його дружини Софії Налепінської, яка й подала репродукції до празького видання.

Ідея перевидання цього бібліографічного раритету належить земляку Михайла і Тимофія Бойчуків, поету та громадському діячеві, Шевченківському лауреату Роману Лубківському (1941-2015), яку гаряче підтримав архівіст та краєзнавець Богдан Хаварівський (1948-2016), теж уродженець Теребовлянського району Тернопільської області.

Продовжуючи їхній задум й маючи в здобутку монографію “Школа Михайла Бойчука. Тридцять сім імен” та “Альбом-каталог збережених творів М. Бойчука” автори вирішили перевидати працю Д. Антоновича, доповнивши монографію вступною статтею, ілюстраціями збережених творів художника та фоторепродукціями.

Дивись також:

Тимко Бойчук

Translate »