ФЕДІР КОНОВАЛЮК

1897–1984

Федір Коновалюк

Федір Коновалюк

Коновалюк – один з тих митців, які зв`язали дві епохи: дожовтневу і сучасну. У своїй творчості художник продовжував традиції українського реалістичного живопису кінця 19-о-початку 20-о століть. Його твори перегукуються з полотнами таких видатних українських живописців як Сергій Васильківський, Сергій Світославський, Іван Похитонов, Петро Левченко.

Початкову освіту художник здобув в сільській школі, пізніше в Лаврській іконописній майстерні, де його вчителями були В. Сонін та І. Їжакевич, згодом у двокласній вечірній школі для дорослих та Київському художньому училищі у В. Менка та О.Мурашка. Останнє Коновалюк закінчив на “відмінно” і тому здобув можливість вступити до Петербурзької Академії мистецтв без іспитів, але тут провчився недовго в майстерні В.Маковського; захворів, та й коштів не вистачало на навчання. Вищу художню освіту здобув уже в радянський час, закінчивши Київський художній інститут. В останньому йому пощастило навчатися у відомого українського живописця Федіра Кричевського, який дав митцю не тільки прекрасні професійні знання, а й основи загальної культури.

Закінчивши інститут, Федір Коновалюк зайнявся не тільки творчою роботою, а й викладацькою діяльністю в середніх школах, технікумах і вузах.

Пейзажі, які виконав Федір Зотикович за свій довгий творчий шлях, відзначаються великою майстерністю виконання, ліризмом, тонкою колірною гамою. Зима, весна, літо, осінь – усі пори роки відтворено в картинах Коновалюка.

Але відомий художник не тільки як автор численних краєвидів. Знаний він і як майстер тематичних творів, портретів та книжкових ілюстрацій до української класики: видань Тараса Шевченка, Івана Котляревського, Василя Стефаника, Марка Черемшини, Ольги Кобилянської. Є він і автором обкладинки до одного з перших українських “Букварів”. Багато з цих ілюстрацій Федір Зотикович виконав у співавторстві зі своїм вчителем Іваном Їжакевичем. З ним же у 1900—1910-у роках брав участь в розписах церков Києва і Катеринослава (тепер Дніпропетровськ).

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »