ЯДВІГА МАЦІЄВСЬКА

1916-1996

Ядвіга Мацієвська

Ядвіга Мацієвська

Народилася 17 квітня 1916 року в Санкт-Петербурзі. Навчалася у Петербурзькій Академії мистецтв. Батька і матір Ядвіги розстріляли в 1937-38 роках як ворогів народу. Прадід Ядвіги Мацієвської, Іван Хруцький, був відомим білоруським художником. По крихтах вона збирала роботи свого прадіда, які пізніше передала в музей у Полоцьку.

У 1944 році художниця переїхала до Києва. У 1945 році вступила до Київського художнього інституту, на факультет живопису. Навчалася у Г. Світлицького та І. Штільмана. Закінчила інститут у 1950 році. Працювала у жанрах ліричного і індустріального пейзажу. Учасник художніх виставок: республіканських — з 1949 року, всесоюзних — з 1961 року, закордонних — з 1955 року. Перша персональна виставка Мацієвської у Києві пройшла у 1964 році.

Художниця багато мандрувала, об`їздила Білорусію, Карелію, Байкал, Єнісей, Середню Азію, Приамур’я, Камчатку, Сахалін, Якутію. У творах Мацієвської поєднуються монументальність, романтизм та панорамне рішення пейзажних композицій, які за духом близькі з творами Миколи Реріха. Жила і працювала в Києві.

Твори Мацієвської зберігаються у фондах Національного Полоцького історико-культурного музею-заповідника, в колекції Донецького обласного художнього музею, в приватних зібраннях України, Росії та Європи.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »