ДМИТРО НАГУРНИЙ

1946–2019

Дмитро Нагурний

Український художник. Народився 22 серпня 1946 у Москві. Закінчив Київський державний художній інститут (1975). У 1965 році вступив до Поліграфічного інституту, де навчався чотири роки на факультеті книжкової графіки. У 1969 році вступив до Київського художнього інституту на факультет живопису, звідки через два роки перевівся на факультет монументального живопису в майстерню Тетяни Яблонської. У 1975 році закінчив інститут і став працювати в Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва. З того часу бере участь у виставках.

Працював у галузі живопису, графіки, монументального мистецтва. Твори Дмитра Нагурного створені у стилі гіперреалізму, сюрреалізму і абстракції, а так само в традиціях київської художньої школи. Художник створює свою неповторну модель світу, де тісно переплелися фотографічно створений світ речей, ірраціональне і таємне, духовні стихії.

Член НСХУ (1984). Заслужений художник України (2002). Твори Нагурного знаходяться у колекціях та музеях в усьому світі, зокрема у музеях України, Росії, Італії, Фінляндії, Бельгії, Німеччини.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »