ОЛЬГА ПЕТРОВА

1942

Ольга Петрова

Ольга Петрова

Художник і мистецтвознавець. Автор 4 монографій та 550 статей з історії та теорії образотворчого мистецтва.

Ольга Миколаївна Петрова народилася 10 лютого 1942 року в селищі Червоногвардійське на Уралі. Мати — Зоя Олександрівна Рожанська — архітектор. Батько — Микола Іванович Петров — інженер, молодший лейтенант. Загинув у бою на острові Пушкарському (поблизу Хортиці) в 1943 році.

У 1950 році починаєотримувати художнє виховання під впливом матері та викладача художньої студії Б. М. Піаніди.
1959 — закінчує середню школу у Києві.
1960 — працює копіювальницею,техніком-архітекторому Київпроекті. Входить до кола обдарованих молодих архітекторів: В. Гречини, В. Сусського, Т. Довженка, А. Сумара, Ю. Євреїнова. Знайомиться з В. Некрасовим, А. Мілецьким, Г. Кочуром. Бере приватні уроки малювання у Г. О. Хижняка та знайомиться з системою імпресіонізму.
1961-1965 — навчання на факультеті графіки Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова (київське вечірнє відділення). Знайомиться з персоналіями авангардного мистецтва.
1962 — починає діяльність як ілюстратор в часописах Києва.
1963 — знайомство та величезне потрясіння від особистості Сергія Параджанова. Його влив на формування творчої поведінки, свобідної волі.
1966 — перша подорож до Грузії, Вірменії. Захист дипломного проекту — ілюстрації до роману Сервантеса “Дон Кіхот”.
1969 — початок роботи над ілюстраціями (туш, перо) до “Божественної комедії” Данте. Початок експонування графіки на художніх виставках Києва.
1971 — завершення роботи над дантівською серією (літографія) та публікація композицій у “Всесвіті”. В ідеологічному відділі ЦК КП України ілюстрації кваліфіковано як сюрреалізм. Негласна заборона видавництвам надавати роботу ілюстраторці. Вимушений від’їзд з Києва, вилучення з художнього процесу України. Вступ до аспірантури Всесоюзного інституту історії мистецтв Міністерства культури СРСР (Москва). Праця над дисертаційним дослідженням “Данте Аліг’єрі в тлумаченні художників” (“Божественна комедія” в образотворчому мистецтві XIV—XX ст.). Керівник — доктор мистецтвознавства А. Чегодаєв.
1974 — захист кандидатської дисертації, здобуття наукового ступеня кандидата мистецтвознавства. Повернення в Україну. Створення декорацій для балету “Лускунчик” у Київському державному театрі опери та балету. Початок роботи в галузі художньої критики та історії мистецтва.
1975-1994 — доцент кафедри режисури Київського державного інституту культури ім. О. Корнійчука.
1976 — вступ до Спілки художників СРСР. 1979 — початок роботи над циклом акварелей “Квіти України”. Літографії до “Божественної комедії” Данте придбано Державним музеєм книги та книгодрукування.
1989 — Відхід від графіки. Початок експонування станкового живопису.
1994 — присвоєно звання професора кафедри теорії та історії культури Київського державного інституту культури.
З 1995 — професор кафедри культурології та археології Національний університет “Києво-Могилянська академія”.

Книги Ольги Петрової:

Статті про Ольгу Петрову:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »