ОЛЬГА РАПАЙ

1929–2012

Ольга Рапай

Ольга Рапай

Український скульптор кераміки і порцеляни. Народилася у Харкові в родині романіста Переца Маркіша та перекладачки Зінаїди Йоффе. Закінчила Київський художній інститут у 1956 (майстерня М. Гельмана); по закінченні інституту працювала 11 років в галузі порцелянової пластики на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі (КЕКХЗ).

Виконала серія статуеток “Цирк”, фігурки в народному вбранні різних областей України; з кінця 1960-х років займалася переважно монументальною декоративною скульптурою (фантастичні звірі й птахи), архітектурною керамікою (панно, рельєфи, антропоморфні вази) — в теракоті, майоліці, шамоті.

Автор монументально-декоративних творів в архітектурі: композиції-рель’єфи на Будинку торгівлі (1967), інтер’єри у Республіканській бібліотеці для дітей (1980), Інституті фізіології ім. Богомольця (1982), Інституті ботаніки ім. М. Холодного (1984), Будинку художніх колективів на бульварі Т. Шевченка № 50/52 (1987), крамниці “Взуття” на Подолі (1989), всі — у Києві.

Чоловіком Ольги Перецівни був також скульптор Микола Рапай, товариш Георгія Якутовича та Сергія Параджанова. Похована в Ізраїлі, Тель-Авів.

Книги про Ольгу Рапай:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »