СЕРГІЙ БЕСЄДІН

1901–1996

Сергій Бесєдін

Сергій Бесєдін

Автор великої кількості портретів українських та російських художників і письменників, зокрема Тараса Шевченка, Миколи Самокиша, Анатолія Петрицького, Петра Панча, Олександра Пушкіна, Максима Горького.

Однією з кращих портретних робіт Сергія Фотійовича є “Портрет академіка М.С.Самокиша” (1939). Створити образ свого вчителя митець мріяв з перших днів їх спільної роботи в інституті. Він довгий час вивчав свою модель з олівцем в руках у домашній обстановці, на різних зборах і засіданнях. Внаслідок цих спостережень у нього з`явилося чимало начерків та зарисовок до майбутнього портрета. Перед початком сеансів Самокиш попередив, що спеціально позувати він не може, а працюватиме як завжди; в цей час і можна буде його писати. Така умова до деякої міри наперед визначила композиційне вирішення твору.

Ще на початку творчого шляху Бесєдіна хвилювали теми з життя Шевченка. Так, 1931-о року, відвідавши могилу великого Кобзаря в Каневі, він створив композиції “Вид на могилу Шевченка” і “Вартовий на могилі Шевченка”. В тому ж році художник виконав у конструктивному плані картину “Шевченко на засланні”. У 1938-у році Сергій Бесєдін виступив з кольоровими автолітографіями “Т.Г.Шевченко в казематі” і “Т.Г.Шевченко малює портрет Айри Олдріджа”. У 1949-у році художник створив малюнок “Т.Г.Шевченко у Чернишевських”, а у 1961-у році виконав у автолітографії портрет геніального українського пророка.

Книги про Сергія Бесєдіна:

Книги з ілюстраціями Сергія Бесєдіна:

  • Шахтарчук. Повість. Харків, Одеса, 1935. 224 сторінки. 

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »