ОЛЕКСАНДР СТОВБУР

1943–2019

Олександр Стовбур

Живописець-абстракціоніст. У 1971 році закінчив Одеське художнє училище ім. М. Грекова. Під час проходження військової служби в Одесі у 1960-х роках Стовбур зблизився з художниками-нонконформістами Олександром Ануфрієвим, Валерієм Басанцем, Віктором Маринюком, Володимиром Стрельниковим, Людмилою Ястреб. У 1973 році Олександр Стовбур починає експозиційну діяльність участю у неформальних виставках у квартирах художників. Спілкується з Володимиром Цюпком, Валентином Хрущем, Станіславом Сичовим.

У 1987 році митець стає членом Спілки художників СРСР, згодом Національної спілки художників України. У 1990-ті з Сергієм Савченко, Василем Садом, Миколою Степановим створює групу «Шлях». У 1992 році виступає одним із засновників галереї «Човен», а у 1998-му — творчого об’єднання «Мамай»

Роботи Стовбура зберігаються у Національному художньому музеї України, галереї Києво-Могилянської академії у Києві; в Одеському художньому музеї, Івано-франківському художньому музеї, Хмельницькому обласному художньому музеї,  а також у приватних зібраннях в Україні і за кордоном.

Книги про Олександра Стовбура:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »