ОЛЕКСАНДР ВОВК

1922–2004

Олександр Вовк

Олександр Вовк

Доля Олександра Вовка – людини і митця – надзвичайно драматична і водночас сповнена тисячами миттєвостей творчого натхнення, щастя, любові до життя, людей, мистецтва. Талановитий  живописець, він створив багато полотен: портрети, натюрморти, великі і маленькі пейзажі.

Олександр Іванович Вовк народився 1922 року в Києві в родині столяра-червонодеревника. В 1937 році склав іспити і вступив до Київської середньої художньої школи. Але батьків було репресовано, тож, не провчившись і одного дня, він потрапив до спецбудинку для дітей ворогів народу в м. Сталіно (нині  Донецьк). Потім – війна, нелегке фронтове життя, прискорений курс піхотного училища, знову на фронт як командир піхотного взводу, Орловсько-Курська битва, тяжке поранення, шпиталь… Нагороджений бойовим орденом.

Перші творчі успіхи прийшли до хлопчика в 14 років. У 1936 році акварель “Дніпро” була представлена на всесвітній виставці дитячого малюнка в Нью-Йорку. А 1939 року він одержав ІІ премію на Республіканському конкурсі дитячого малюнка, присвяченому Тарасові Шевченку.

В 1944-1950 рр. Олександр Вовк навчався в Київському державному художньому інституті в Олександра Сиротенка, Олександра Фоміна, Тетяни Яблонської, М. Іванова. Він закінчив майстерню академіка Олексія Шовкуненка. Дипломна робота “Люди колгоспних ланів” була особливо відзначена на Всесоюзній художній виставці й у складі пересувної виставки експонувалася у багатьох країнах світу. 1950 року художник став членом Національної спілки художників України. Працював у галузі станкового живопису і книжкової графіки. З 1949 року брав участь у всесоюзних, республіканських і міжнародних виставках. 1964 року серед групи українських митців відзначений урядовою нагородою за картину “Т. Г. Шевченко в рідному краї”. Його пензлем створені численні видатні твори, які зберігаються у музеях  і приватних колекціях України і зарубіжжя.

Протягом років  Олександр Вовк очолював Раду ветеранів Великої Вітчизняної війни при Київській організації  НСХУ. Нагороджений почесним званням “Заслужений художник України”, багатьма іншими урядовими відзнаками, орденами та медалями.  

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »