Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

АНТІН МАНАСТИРСЬКИЙ

1878–1969

Антін Манастирський

Антін Манастирський

Український живописець, графік, ілюстратор. Антін Манастирський народився у родині поштового чиновника. Навчався у Львівській художньо-промисловій школі та у Краківській академії красних мистецтв. Жив і працював у Львові.

У 1900-у році “Товариство для розвою руської штуки”, членом якого був Антін Манастирський, влаштувало його першу персональну виставку. З 1940-о року – член Спілки художників СРСР. У 1953-у році художнику було присвоєне звання заслуженого діяча мистецтв Української РСР, а у 1957-у – народного художника України. У 1952-у та 1957-у роках у Львові відбулися персональні виставки Манастирського.

У кожний жанр, – хай це буде побутовий чи історичний живопис, портрет, пейзаж, ілюстрація, – Манастирський вніс свій посильний вклад. Головна заслуга художника перед українським мистецтвом полягає у тому, що він, залишаючись протягом усієї своєї творчості вірним принципам реалізму, зумів повно і всебічно відтворити у своїх картинах рідний край, життя і побут народу.

Сучасники Манастирського, відомі львівські художники Іван Труш, Олена Кульчицька, Йосип Курилас, Олекса Новаківський та інші, не поступалися йому багатством і силою своїх творчих можливостей, але мало хто з них підійшов так близько до справи народного сприймання навколишнього, як це зумів зробити Манастирський. І хоч значення художника в певній мірі обмежене місцевими рамками, однак в цілому Антон Іванович по праву займає почесне місце серед наших найстаріших художників-реалістів, творчість яких – міцна основа, слава і гордість українського образотворчого мистецтва.

У 1978-у році в будинку по вулиці Кармелюка, 9 у Львові, де з 1941-о по 1969-й рік жив художник, була встановлена меморіальна дошка роботи скульптора Емануїла Миська. В Києві ім`ям Антіна Манастирського названа одна з вулиць.

Антін Іванович – батько художника Вітольда Манастирського.

Українські художники

Всі художники
'
Share This