ВОЛОДИМИР ГАРБУЗ
1951
Володимир Гарбуз працює в галузі книжкової та станкової графіки, живопису, скульптури. Народився 21 грудня 1951-о року в селі Карапиші Миронівського району Київської області. У 1987-у році закінчив відділ книжкового мистецтва Українського поліграфічного інституту ім. І. Федорова у Львові. З 1988-о року – член Національної спілки художників України. У період з 1990 до 1997 років працював у Лаврській майстерні над монументальними творами з Галиною Пришедько-Зубченко – відомою українською художницею-шістдесятницею.
Гарбуз — художник жанрово різноманітний, технічно багатогранний. Його творам притаманний синтез традицій язичництва та духовних надбань християнської культури. У кожному сюжеті митця, за його власними словами, неодмінно є щось від “космічно-прабатьківського”. Особливо виразно це простежується в жанрі пейзажу. Це улюблений жанр Володимира Васильовича, але це не пейзажі у традиціному розумінні жанру. Це, швидше, колористичний поліфонізм експресії і кольору, який виривається із усталеної форми, з окресленої художником площини, немов розростається в просторі, часі, врешті в нашому сприйнятті. Тут треба говорити виключно про стан душі художника, його внутрішнє бачення світу і майстерність живописця, який вже давно усвідомив, що домінанта творчості – це непереборимий поклик виразити власний душевний стан.
Роботи митця – чи то ілюстрації до книги “Український народ”, чи новаторські офорти до Шевченкових “Давидових псалмів”, чи до “Кобзаря” Тараса Шевченка – неповторні, цікаві, багатозначні й мають свій, чітко визначений ментальний національний код. З якого боку ви не розглядали би картини, акварелі, станкові офорти, книжкові ілюстрації Гарбуза – відчуєте в них насамперед дух українця, навіть у шатах, здавалося би, позанаціонального модернізму, який є сьогодні органічним для художника.
Володимир Гарбуз відомий не тільки як художник. Його публіцистично-філософські роздуми і твори друкувкаличся на сторінках багатьоїх українських часописів – “Україна”, “Українська культура”, “Слово і час”, “Образотворче мистецтво”.
Живописні та графічні роботи митця представлені в експозиціях багатьох українських і зарубіжних (Австралія, Канада, Польща, Словаччина) музеїв, а також у приватних збірках.
Книги з ілюстраціями Володимира Гарбуза:
- Виклади давньослов`янських легенд, або міфологія, укладена Я. Ф. Головацьким. Київ, Довіра, 1991.
- Знаменитые авантюристы XVIII века. Киев, Свенас, 1991.
- Георгій Булашев. Український народ у своїх легендах, релігійних поглядах та віруваннях. Київ, Довіра, 1992.
- Олекса Стороженко. Три сестри. Казки. Київ, Довіра, 1992.
- Чортів млин. Казки народів світу. Київ, Довіра, 1992.
- Чертова мельница. Сказки народов мира. Київ, Довіра, 1992.
- Тарас Шевченко. Давидові псалми. Київ, “Дім, сад, город”, 2000.
- Тарас Шевченко. Кобзар. Київ, Просвіта, 2004.