АНТІН МАНАСТИРСЬКИЙ

1878–1969

Антін Манастирський

Антін Манастирський

Український живописець, графік, ілюстратор. Антін Манастирський народився у родині поштового чиновника. Навчався у Львівській художньо-промисловій школі та у Краківській академії красних мистецтв. Жив і працював у Львові.

У 1900-у році “Товариство для розвою руської штуки”, членом якого був Антін Манастирський, влаштувало його першу персональну виставку. З 1940-о року – член Спілки художників СРСР. У 1953-у році художнику було присвоєне звання заслуженого діяча мистецтв Української РСР, а у 1957-у – народного художника України. У 1952-у та 1957-у роках у Львові відбулися персональні виставки Манастирського.

У кожний жанр, – хай це буде побутовий чи історичний живопис, портрет, пейзаж, ілюстрація, – Манастирський вніс свій посильний вклад. Головна заслуга художника перед українським мистецтвом полягає у тому, що він, залишаючись протягом усієї своєї творчості вірним принципам реалізму, зумів повно і всебічно відтворити у своїх картинах рідний край, життя і побут народу.

Сучасники Манастирського, відомі львівські художники Іван Труш, Олена Кульчицька, Йосип Курилас, Олекса Новаківський та інші, не поступалися йому багатством і силою своїх творчих можливостей, але мало хто з них підійшов так близько до справи народного сприймання навколишнього, як це зумів зробити Манастирський. І хоч значення художника в певній мірі обмежене місцевими рамками, однак в цілому Антон Іванович по праву займає почесне місце серед наших найстаріших художників-реалістів, творчість яких – міцна основа, слава і гордість українського образотворчого мистецтва.

У 1978-у році в будинку по вулиці Кармелюка, 9 у Львові, де з 1941-о по 1969-й рік жив художник, була встановлена меморіальна дошка роботи скульптора Емануїла Миська. В Києві ім`ям Антіна Манастирського названа одна з вулиць.

Антін Іванович – батько художника Вітольда Манастирського.

Книги про Антіна Манастирського:

Книги з ілюстраціями Антіна Манастирського:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »