ЛЮБОВ ПАНЧЕНКО

1938–2022

Любов Панченко

Українська художниця і дизайнерка. Любов Панченко народилася 2 лютого 1938 року в селі Яблунька на Київщині. У кінці 1950-х закінчила Київське училище прикладного мистецтва (відділ вишивання). Згодом працювала у кравецькій майстерні і водночас почала вивчати техніку ліногравюри. У 1968 році вступила на вечірнє відділення факультету графіки Українського поліграфічного інституту імені І. Федорова. У 1960-ті роки відвідувала Клуб творчої молоді «Сучасник», стала членом його літературної секції «Брама».

Любов Панченко працювала в Проектно-конструкторському технологічному інституті художником-модельєром та в Республіканському будинку моделей. Створює серію акварелей, моделі одягу, зразки вишивок, графічні заставки до книжок, живописні полотна. Чимало розробок її вишивок публікувалися у журналі «Радянська жінка».

Любов Панченко малювала писанки, вишивала національні строї для хорів, збирала гроші для допомоги політв’язням, що відбували покарання «за антирадянську агітацію та пропаганду». За її участі в Києві відродилася традиція різдвяного колядування та вертепу. 

У 2008 році у Національному музеї літератури України експонувалася ювілейна виставка Любові Панченко –  понад 150 творів: живопис, графіка, аплікація.  2014 року в музеї Грушевського в Києві була представлена експозиція «Світе мій!» 

Художниця пережила російську навалу 2022-го року у Бучі та померла 30 квітня. Твори Панченко зберігаються у приватних колекціях її друзів і у Музеї Шістдесятництва у Києві.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »