НАДІЯ СИРОТЕНКО

1920–2005

Надія Сиротенко

Надія Сиротенко

Надія Олександрівна Сиротенко народилася 28 вересня 1920 року в родині видатного живописця, музейного класика Олександра Сиротенка (1897-1975). З раннього дитинства вона до­лучилася до таїнства створення картини, а “святая святих” — майстерня батька іноді служила помешканням для всієї родини. Навчання в Київський художній школі, заняття під керівництвом батька визначили подальше життя. Дочка художника вже мріяла про майбутнє художниці. Друга світова війна віддалила здійснення мрії. Повернувшись з партизанського загону лише в 1944 році, Надія вступила до Київського художнього інституту, в якому в той час викладала плеяда блискучих педагогів. Серед них були О.І.Сиротенко, О.О.Шовкуненко, К.Д.Трохименко, вони стали на роки навчання наставниками молодої художниці. Від своїх вчителів вона успадкувала невичерпну любов до природи, уважне і сумлінне ставлення до роботи, високу культуру творчості.

1948 року Надія Олександрівна вийшла заміж і пройшла все подальше життя з прекрасним живо­писцем і рисувальником Олександром Вовком. Роки становлення і набуття творчої зрілості збіглися з народжен­ням бажаного сина Сергія. Поставивши його на ноги, художниця з ентузіазмом продовжила свій шлях до творчих звершень. З часом Надія Сиротенко увійшла в коло відомих і признаних майстрів натюрморту, її яскраві і наповнені святковим звучанням картини завжди прикрашали експозиції майже всіх виставок, привертали увагу колекціоне­рів і шанувальників живопису.

Розмаїття квітів і кольорів, ошатних тканин і речей, що роблять гарним, затишним і святковим життя людей — це живопис Надії Сиротенко. Нестримнимй колорит натюрмортів майстрині відображує її творчу і жіночу натуру. Твори мисткині зберігаються в музеях України, прикрашають зібрання вітчизняних і зарубіжних колекціонерів.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »