Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ОЛЕКСІЙ ГРИЩЕНКО

1883–1977

Олексій Грищенко

Олексій Грищенко

Його вважають другим після Олександра Архипенка видатним українським мистцем. Олекса Грищенко народився в Кролевці Сумської області. Навчався в Київському університеті на біологічному факультеті, пізніше переїхав до Москви на студії. Крім того, вивчав малярство в школі у К.Юона. Увійшов в коло мистців і незабаром завоював великий авторитет у мистецькому світі. Йому було запропоновано місце куратора або директора в Третяковській галереї.

В часи революційної метушні і сум`яття Грищенко емігрував на Захід. На постійно у 1921-о році оселився у Франції. В Парижі став відомий під прізвиськом “український розбійник”, а першим на його творчість звернув увагу Фернан Леже.

Олексій Грищенко створив десяток-тисяч полотен. Малював портрети в стилі експресіонізму, натюрморти, краєвиди з полудневої Франції та з соняшної Греції. Виставлявся в Іспанії, Італії, Швеції, Німеччині, США тощо. Крім того, написав ряд мистецтвознавчих праць: “Про зв`язки живопису з Візантією” (1913), “Руська ікона як мистецтво живопису” (1917) та багато книжок в еміграційний період про мистців та мистецтво Франції.

Живописні твори Грищенка зберігаються в найвідоміших колекціях світу, зокрема у Паризькому Музеї національного сучасного мистецтва, у фундації Бернеса у Філадельфії (США), колекції Керрігана в Нью-Йорку, Королівських музеях у Брюселі та Копенгагені, Третяковській галереї в Москві, Монреальському музеї Канади тощо.

У 2004-у році унікальну колекцію (67 картин і архів) Олексія Грищенка згідно з заповітом митця було повернуто до України, в Національний художній музей у Києві.

Книги про Олексія Грищенка:

  • René-Jean et Paul Fierens. Alexis Gritchenko. Paris, Les Quatre Vents, 1948.
  • Collected by Sylvie Maignan et Jean Bergeron. Alexis Gritchenko; Lettres a Rene-Jean. Paris, L’Harmattan, 2014.

Книги Олексія Грищенка:

Українські художники

Всі художники
'
Share This