СОФІЯ КАРАФФА-КОРБУТ

1924–1996

Софія Караффа-Корбут

Софія Караффа-Корбут

Видатна представниця української графіки, яка проілюструвала десятки українських книжок.

Гравюри Софії Петрівни – не ілюстрації; поезія, в якій вони беруть початок, продовжує в них своє життя – художниця думає разом з поетом, і її образи стають у ряд, паралельний з тим, який зроджує вірші.

Софія Караффа-Корбут – львівська художниця, тисячою ниток пов`язана з львівською школи графіки. Від традицій школи, з такою силою втілених у творчості Олени Кульчицької – попередниці і вчительки Караффи-Корбут, – і її схильність до монументальної форми, і героїчні образи, і декоративність.

Образи жіночого щастя і горя (“Вона чує з тії хати”, “Час твій прийде з долею битися”, “Покинули стару матір”), образи страждання й гніву народного (“Загули кайдани під землею”, “Голота”, “Досвітні вогні”, “Прометей розкутий”) утверджують неперехідну, не підвладну часові красу класичної поезії, співзвучної з нашою сучасністю.

Створюючи такі роботи, художниця, природно, приходить до монументальності. Її гравюри набувають декоративного ладу. Ритми її ліноритів надзвичайно промовисті: пружні й чіткі, згасаючі й переривчасті, вони постійно виправдовуються змістом твору і власне втілюють його.

Караффі-Корбут вірно служить її досвід роботи в декоративному мистецтві. Він дав їй гостре відчуття матеріалу. Елементи зображення вона кладе на аркуш як фрагменти мозаїки. Кожен з них трактується не лише як відбиток поверхні лінолеуму – матеріал живе в гравюрі зі своєю масою, об`ємом, пластикою.

Книги про Софію Караффу-Корбут:

Книги з ілюстраціями Софії Караффи-Корбут:

Статті про Софію Караффу-Корбут:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »