КІРА ПОЛЯКОВА

1917–1992

Кіра Полякова

Кіра Полякова

Кіра Борисівна Полякова народилася у Пскові у 1917-у році. Художню освіту здобула в приватній російській Академії живопису в Парижі (1931-33 і 1936-38) та Вищій художній школі у Таллінні (1938-1941). Під час Другої Світової війни жила в м. Ульяновську, де працювала як художник і брала участь у місцевих художніх виставках. В Україні К. Б. По­лякова працює з 1950-о року, в тому числі – у жанрі натюрморту. Це написані аквареллю квіти-букети, гілки квітучих дерев або, як каже сама ху­дожниця, “портрети квітів”, у яких вона прагне передати своєрідність форм, будови і кольору кожної рослини. Виникають цілі серії аква­релей, такі, наприклад, як “колючі “виродки”. Великі акварельні арку­ші, де квіти зображені без традиційних ваз, найчастіше на білому фоні, посідають також значне місце серед робіт Полякової. Поряд з ними можна побачити своєрідний тип натюрморту, що слід було б назвати тематичним. Це — “Розбиті серця”, “Бузкова лялечка”, “Квочка”, в які внесено елементи легкого гумору. Свій досвід зобра­ження квітів Полякова успішно переносить в оформлення дитячої книги (ілюстрації до книги “Квіти-квітоньки”).

Важливе місце у творчому доробку художниці займають ілюстрації до дитячих книг, виконані спільно з чоловіком Віктором Григор’євим. Створюючи своїх Барвінка і Ромашку, художники використали мотиви українського фольклору. З великою творчою вигадкою показані й інші персонажі казки: коник Дзвоник, метелик Махаон, Осот, Будяк, Кропива, Тхір та ін. Добре знаючи світ тварин і рослин, художники вміють його “олюднити”, знайти потрібні сатиричні засоби в трактовці негативних персонажів.

Обкладинка книги, її кольорові подвійні сторінки, малюнки в тексті — все являє собою комплекс оформлення книги, продуманий як єдине ціле з початку до кінця, що свідчить про вміння художників створювати закінчений макет книги.

Ілюстрації авторів дуже динамічні, легко “читаються”, відпові­дають особливостям дитячого сприйняття. Вони привчають дітей до “читання” малюнка, вчать любити не тільки книгу, але й цінувати труд художника.

Книги про Кіру Полякову:

Книги з ілюстраціями Віктора Григор`єва і Кіри Полякової:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »