ОЛЕКСАНДРА ПРАХОВА

1950–2011

Олександра Прахова

Українська художниця-графік. Народилася у відомій київській родині Прахових: прадід Адріян Прахов був археологом, будівничим Володимирського собору; прабабуся Емілія Прахова була моделлю Михайла Врубеля під час розписів  Кирилівської церкви; дід Микола Прахов і бабуся Анна Крюгер-Прахова — художники; батько Микола Прахов був ботаніком, мандрівником та фотографом.

З 1964 по 1969 роки Олександра навчалася у художній школі ім. Т. Г. Шевченка у Києві. Потім вступила у Київський художній інститут, де навчалася у майстерні книги у Василя Касіяна та Василя Чебаника. Закінчила інститут у 1975 році. Член Національної спілки художників України з 1983 року.

З 1980-х Прахова відома як каліграф та майстриня кольорової літографії й шовкодруку. Співпрацювала з видавництвами дитячої літератури “Веселка”, “Молодь”. У 1979—87 роках працювала викладачем у дитячій студії “Океан” в Естонії. У 1998—2004 роках була арт-директором галереї “Університет” при Київському державному університеті імені Тараса Шевченка: втілила 70 арт-проектів.

Брала участь у понад 60 міжнародних і національних виставках. Роботи Прахової зберігаються у музейних і приватних колекціях в Україні, Росії, Франції, Німеччині, Японії, США.

Книги з ілюстраціями Олександри Прахової:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »