Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ЯРИНА ТА СОФІЯ ГОМЕНЮК

(1913-1989) (1921–2001)

Ярина та Софія Гоменюк

Ярина та Софія Гоменюк

Ярина Гоменюк (1913-1989) та Софія Мельник-Гоменюк (1921-2001) були родом із села Війтівка (тепер Родниківка) біля Умані на Черкащині. Художній талант сестри успадкували від батьків. Рано залишившись сиротами, сестри Гоменюк мали важку долю. Але, незважаючи на несприятливі для творчості умови, вони все ж залишили по собі неповторну художню спадщину.

Ярина та Софія – сестри в житті та мистецтві. Їх творчість має спільний грунт і загальні коріння, при цьому у кожної з них склався свій індивідуальний почерк. Розписи сестер виконані в техніці гуаші на папері або картоні. Пензлі художниці готували самі з лісової трави; для кожної фарби – свій пензель.

Життєстверджуючій та оптимістичній творчості сестер притаманні невичерпна фантазія, метафоричність та асоціативність образів. Незвичайна багатогранність простих сюжетів, вміння наділити квітково-рослинні композиції ознаками людського життя – визначальна риса творчого методу сестер Гоменюк.

Твори їх зберігаються в Запорізькому художньому музеї, в київському Музеї народної архітектури і побуду. Рідні сестрам Уманський та Черкаський музеї завжди приділяли увагу майстриням і також мають цікаві і значні їх твори. Є фільми про їх творчість – студії “Київнаукфільм” (режисер Кауфман), студії “Укртелефільм” (режисер Неля Даниленко).

Українські художники

Всі художники
'
Share This