Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Фотокнигу Софії Яблонської видано накладом у 100 екземплярів

Софія Яблонська - мандрівниця, письменниця, кінодокументалістка; єдина українка, яка у 1930-х роках об`їздила усю Азію та інші екзотичні країни. Ця книга вперше презентує Яблонську як талановитого фотографа.
Придбати зараз

ІРИНА БЕКЛЕМІШЕВА

1908–1988

Ірина Беклемішева

Ірина Беклемішева

Виховання на творах реалістичного мистецтва, яке Ірина Михайлівна зрозуміла й полюбила під впливом батьків – людей творчих, уберегло її від модерністських захоплень. У 1920-у році Беклемішева вступила до Української Академії мистецтв, де навчалася у видатних живописців Микола Бурачека, Федіра Кричевського, Льва Крамаренка. Під їхнім впливом молода художниця почала по-філософському осмислювати явища природи, навіть у скромних куточках землі бачити естетичну цінність.

Згодом вона і сама почала викладати; у 1930-х роках створила графічний портрет Гео Шкурупія. На жаль, багато творів Беклемішевої загинуло під час Другої Світової війни.

У повоєнні роки мисткиня постійно живе в Чернівцях. Вона часто подорожує мальовничим буковинським краєм і в Карпатах, які назавжди причарували її своєю природною красою. Поступово повністю присвячує свою творчість пейзажу. Найбільше і найохочіше пише Ірина Беклемішева гірські краєвиди. Ефекти сонячного світла напровесні, і сірі непогожі або яскраві осінні дні, що дивують надзвичайно мальовничими поєднаннями барв, і швидкі поточки й річки, що в`юняться в горах, – все в її полотнах сповнене поезії.

“Пейзажі – моє покликання, – казала сама художниця. – Якщо я не малювала їх, то мріяла, як відтворю на полотні той чи інший образ природи, сумувала за фарбами й пензлем”.

Українські художники

Всі художники
'
Share This