НАДІЯ ЛОПУХОВА

1928-2014

Надія Лопухова

Надія Лопухова

Український графік, ілюстратор, художниця. Надія Лопухова народилася 25 березня 1928 року в селі Брусилові Жито­мирської області. З 1948-о по 1954-й роки навчалася у Київ­ському державному художньому інституті. Закінчила майстерню книжкової графіки, на “відмінно” захистивши диплом на тему “Ілюстрації та оформлен­ня до книги М. Бубеннова “Біла береза”.

З 1954-о року співпрацює у видавництвах “Молодь”, “Дитвидав” (згодом “Веселка”), “Дніпро”. Надія Лопухова працює не лише як художник книги, а й у галузі станкової графіки. У республіканських та всесоюзних виставках бере участь з 1959-о року.

У 1964-у році за серію літографій “Жіноча доля у творах T. Г. Шевченка”, що експонувались у Москві на ювілейній художній виставці, присвяченій 150-річчю від дня народження Т. Г. Шевченка, удостоєна почесного диплома Спілки художників СРСР.

Серед найкращих книг з ілюстраціями Надії Лопухової: збірка “Ладоньки-ладусі” (1959), українська народна казка “Сорока-білобока” (1960), казка “Крихітка-Хаврошечка” (1964), казка “Ох” (1969), драма-феєрія Лесі Українки “Лісова пісня” (1970), “Королівська таємниця” (1970), “Хіба ревуть воли, як ясла повні?” (1974).

Твори Надії Лопухової зберігаються у багатьох музеях України. Ілюстрації художниці до дитячих книжок яскраві і життєрадісні, щирі, ліричні і водночас мажорні, пристрасні, емоційні, полонять красою кольоровї гами, чітко розробленою ритмікою композицій, довершеною пластикою. Вони привчають око дитини до прекрасного, виховують художній і естетичний смак.

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »