ОЛЕНА ЯБЛОНСЬКА

1918–2009

Олена Яблонська

Художниця, графік, сестра Тетяни Яблонської.

Народилася Олена Яблонська 28 серпня 1918 року у Смоленську. Її батько Ніл Олександрович, людина освічена та наділена багатьма талантами, був хранителем Смоленської художньої галереї. Мати Віра Георгіївна викладала іноземні мови. Тож і не дивно, що усі троє дітей (Тетяна, Олена та Дмитро – згодом відомий український архітектор) отримали блискучу домашню освіту: Тетяна пішла одразу у сьомий, Олена – у п’ятий клас. 1929 року родина переїжджає до Одеси, згодом – у Кам’янець-Подільський та Київ.

У 16 років, завдяки батьківській підготовці, Олена Нилівна вступила до Київського художнього інституту (нині НАОМА – Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури) на живописне відділення. Малюнок, виконаний на вступних іспитах, привернув увагу своєю академічною майстерністю. Олена, так само як і її сестра Тетяна, вчилася у Федора Кричевського, а також у Костянтина Єлеви та Олексія Шовкуненка. Щойно закінчила інститут, як почалася війна. На три роки сім’я покинула столицю.

У 1944 році сестри повернулися до Києва. Жили в комунальній квартирі на вулиці Леніна. У ці дві маленькі кімнати з’їжджалися після війни всі родичі, приїхав і чоловік Євген Волобуєв, і якийсь час молоді жили в загальній кухні, за ширмою. 

Яблонська двадцять років працювала у видавництві дитячих книг «Веселка». На її ілюстраціях виросло не одне покоління дітей. 

З 1990 року відбувся ряд персональних виставок Олени Нилівни у Києві. Експонувала твори у Великобританії, Франції, Німеччині, Росії. Роботи зберігаються в Національному художньому музеї України та інших, у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Канади, США.  

Книги про Олену Яблонську:

Книги з ілюстраціями Олени Яблонської:

Translate this page:

Українські художники

Всі художники
Translate »